Agroturystyka u Stasia

Adres

Zabrodzie 12, 64-930 Szydłowo koło Piły

Przyjedź i Wypocznij!

  • +48 67 216 02 32
  • agroustasia@gmail.com

O Nas

agroturystyka u stasia zabrodzie budynek

365 dni roku cichy zakątek na krańcu świata. Miejsce, w którym człowiek słyszy swój oddech i bicie serca… .
Wszechobecny spokój pośród malowniczych krajobrazów rodem z książki Małgorzaty Kalicińskiej „Dom nad rozlewiskiem” regularnie gości w „Stanicy u Stasia”. Krainy, w której intensywność zielonych barw miesza się z błękitem wód. Agroturystyka usytuowana nad brzegiem zalewu, to oaza dla zabieganych i zapracowanych. W cieniu drzew człowiek może zatracić się w lekturze lub bez reszty oddać się ćwiczeniom jogi czy Nordic walking’u. Zbawienne i kojące okazują się również długie spacery po tutejszym lesie. Jesienią, oprócz wspomnień, do domu zabierzesz także kosz pełen grzybów.
Dbający o formę mogą wypożyczyć na miejscu rower lub kajak. Nasza okolica wręcz zaskakuje bogactwem szlaków rowerowych i kajakowych. W pobliżu płyną aż 3 urokliwe rzeki: Piława, Dobrzyca i Rurzyca. Ta ostatnia nosi nazwę Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II. Nie jest to przypadek – w 1978 r. spędził tu swoje ostatnie (przed wybraniem na papieża) wakacje. Wydarzenie to upamiętnia tablica nad jeziorem Krępsko Średnie, ufundowana przez przyjaciół papieża.
Kiedy po powrocie i intensywnym wysiłku poczujesz głód, gospodarze uraczą Cię lokalnymi przysmakami. Wybór bio-produktów jest naprawdę bogaty: domowe przetwory, swojski twaróg oraz jajeczka prosto od kurek to tylko niektóre z nich. Dodana do potraw szczypta serca, zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia. Wszystko co najlepsze w jednym miejscu- w „Stanicy u Stasia”.

agroturystyka u stasia zabrodzie nocą